Meble u Iba

Typ-9000192000003
W tym magicznym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie. Jak raz tu wejdziecie, to będziecie stale wracać. Na dużej powierzchni znajduje się ekspozycja złożona z mebli oraz wielu artykułów dekoracyjnych i gospodarstwa domowego.

Przejdź do artykułu

Wpinka niemiecka

wpinka-niemiecka
Wpinka znaleziona na terenie ogródków działkowych przy ulicy Fabrycznej obok obecnej garbarni w Dębnicy Kazubskiej. Zamieszczony eksponat pochodzi z zakładu INDUSTRICWERK RATHSDAMNITZ z czasu II wojny światowej.

Kluki

Typ 6001783000001
Kluki to niewielka miejscowość niedaleko Łeby, w której znajduje się jedyne w swoim rodzaju Muzeum Wsi Słowińskiej. Tylko tutaj można  poznać kulturę i obyczaje zapomnianego ludu Słowińców. Na terenie Skansenu organizowane są imprezy tzw. „czarne wesela”, na których prezentowane są hafty,
. .

Przejdź do artykułu

Dębnica – Racława

Dębnica Racława
Na fotografii widoczny jest sztandar Polskiej Partii Socjalistycznej i napis Dębnica – Racława. Jak podaje monografia pt. „Zarys Dziejów Dębnicy Kaszubskiej” nasza miejscowość po wojnie tak się nazywała, dopiero później zmieniono nazwę na Dębnica Kaszubska. To zdjęcie jest dowodem na poparcie tych informacji. Do organizowania działalności PPS w naszej wsi przystąpiono w grudniu 1945 roku. Głównym organizatorem koła PPS w Dębnicy Kaszubskiej był Jan Niedymowski. W kwietniu 1947 roku koło to liczyło 17 członków, a w styczniu 1948 roku 45 członków.