Skotawia

Na początku maja 2020r. do zarządu dotarła fantastyczna wiadomość o awansie Skotawii do A Klasy.
W B Klasie nasza drużyna pokonała wszystkich rywali i można śmiało napisać, że w poprzednim sezonie na Skotawię nie było mocnych, dlatego też bardzo zależało nam, aby nie 'marnować’ kolejnego sezonu w najniższej lidze rozgrywkowej. Udało się. Decyzja, którą wydał Pomorski Związek Piłki Nożnej, dała nam awans o jeden poziom rozgrywkowy wyżej.
Nowy sezon w nowej lidze przyniósł ze sobą pewne zmiany w klubie. Jedną z nich to nowy trener – Maciej Rekowski. Postanowił on nie odbierać cennych minut na boisku młodym piłkarzom i zdecydował się pełnić funkcję trenera naszej drużyny. Rok temu zespół prowadził Kuba Cech, który w tym sezonie będzie pełnił rolę kapitana na boisku.
Istotną zmianą jest także fuzja drużyny juniorskiej z seniorami. Zarząd zdecydował, że umiejętności naszych młodych zawodników, pozwalają im na postawienie pierwszych kroków w seniorskim futbolu. Takie połączenie zespołów poszerzyło kadrę i zwiększyło rywalizację w drużynie, a są to ważne aspekty w piłce nożnej.
W tym sezonie nasza kadra niemalże w całości złożona jest z zawodników rodzimych. Jesteśmy również najmłodszym składem w całej lidze. W kadrze na mecz występuje średnio 10 młodzieżowców.
O nowej sytuacji wypowiedział się nowy trener drużyny seniorskiej – Maciej Rekowski:
„Po 4 latach spędzonych z juniorami, jako trener nie chciałem zabierać im miejsca w zespole seniorów, a zrobić wszystko żeby dalej się rozwijali.
Chcieliśmy stworzyć zespół oparty na wychowankach i młodych zawodnikach.
Myślę że naszą siłą będzie kolektyw i zgranie.
Sezon zaczęliśmy średnio ale początki zawsze są trudne, mamy bardzo duży potencjał i z biegiem czasu wyjdzie nam to na dobre.
W tym sezonie będziemy starali się awansować do okręgówki i po cichu mam nadzieję, że nie będzie to nasz ostatni awans.”
Przed rozpoczęciem sezonu 2020/21 Skotawia rozgrywała mecze sparingowe z drużynami z wyższych lig. W tych meczach zanotowaliśmy 1 zwycięstwo, 2 remisy i 3 porażki. Z każdego z tych meczów wyciągnęliśmy sporo wniosków.
Sezon w A Klasie w roli beniaminka rozpoczęliśmy 9 sierpnia 2020r., gdy na stadionie w Dębnicy Kaszubskiej gościliśmy drużynę Szansy Siemianice. Inauguracja była bardzo udana. Skotawia wygrała z rywalem 4-0, a Michał Gruszowski zdobył w tym meczu hat-tricka.
Tydzień później dębnicką drużynę czekał trudny mecz z Gryfem II Słupsk na wyjeździe.  Słupszczanie okazali się lepszym zespołem i musieliśmy pogodzić się z porażka 4-1.
3 dni po meczu w Słupsku rozpoczęliśmy przygodę w Pucharze Polski. Skotawia gładko pokonała Rowokół Smołdzino 7-2, tym samym awansując do II rundy ogólnopolskich rozgrywek.
W 3 kolejce Słupskiej A Klasy zremisowaliśmy z Garbarnią Kępice na własnym boisku 1-1. Remis padł także w spotkaniu ze Stalą Jezierzyce, gdzie również było 1-1.
Tydzień później Skotawia wywalczyła komplet punktów na wyjeździe w meczu z Polonezem Bobrowniki. Nasza drużyna wygrała ten mecz 3-1, a kilka dni później zapieczętowaliśmy awans do III rundy Pucharu Polski pewnie wygrywając z Uranią Udorpie na wyjeździe 4-1.
12 września ponownie wróciliśmy na stadion w Dębnicy Kaszubskiej, gdzie pewnie pokonaliśmy drużynę Pomorze Potęgowo 5-2.
W momencie pisania artykułu Skotawia znajduje się na 5 miejscu w tabeli z zaledwie jedno punktową stratą do drugiego miejsca.
Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w meczach naszej drużyny!
Wasza obecność na trybunach wiele dla nas znaczy.

Pełna kadra na sezon 2020/21:
Skład na dzisiejszy mecz:
Dawid Dorawa, Konrad Linstedt, Jarosław Czeleń, Paweł Piórkowski, Jan Jazurek, Bartosz Dudziński, Jakub Cech, Wiktor Kościecha, Marcelin Rudzikiewicz, Sebastian Pawlak, Igor Miotk, Kamil Guziński, Bartek Michalski, Dominik Kiełbasa, Jakub Cech, Dawid Kukliński, Bartek Rekowski, Michał Gruszowski,
Adrian Nowak, Julian Gardzielewski, Michał Krencewicz, Radosław Guziński, Olaf Kuc-Mikłaszewicz, Marcin Tomczyk, Sebastian Dudkowski, Krzysztof Jaworski, Tomasz Krzemiński, Mateusz Sylwestrzak, Michał Serkowski.

Igor Półtorak

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *